XVII NIEDZIELA ZWYKŁA  29.07.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W środę przeżywaliśmy święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Każdego roku święcimy pojazdy zakupione w ostatnim czasie przez naszych parafian, prosząc o błogosławieństwo dla kierowców i wszystkich podróżujących. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.30 prosimy wjeżdżać na plac przed kościołem bramą od strony Szosy Chełmińskiej, wyjazd ul. Wilczą. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W najbliższą środę o godz. 17.00 spotkanie formacyjne róż różańcowych, o 17.30 – modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. Róż Rodziców modlących się za swoje dzieci.
  3. W piątek 3 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii pielgrzymów z Tczewa. Musimy przygotować dla nich ok. 120 noclegów. Będziemy wdzięczni naszym parafianom za zgłoszenie w zakrystii gotowości przyjęcia pielgrzymów. Mamy nadzieję, że jak w poprzednich latach dla nikogo nie zabraknie miejsca w naszych domach. Jeden z uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego to przyjęcie podróżnych do swojego domu.
  4. Również piątek ok. godz. 15.30 gościć będziemy pielgrzymów najdłuższej w Polsce Pielgrzymki Kaszubskiej wędrujących z Helu na Jasną Górę. Przy naszym kościele pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek. Prosimy naszych parafian o przygotowanie przed kościołem i w domu parafialnym skromnego poczęstunku dla pielgrzymów w postaci ciasta, kanapek, owoców oraz napoi.
  5. W sobotę 4 sierpnia o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze ks. bp Wiesław Śmigiel odprawi Mszę św. dla pielgrzymów, następnie pątnicy udadzą się w drogę. Zapisy do Grupy Białej w parafii Chrystusa Króla.
  6. W sobotę rozpoczyna się także tzw. Minipielgrzymka, wędrująca między kościołami Torunia, która duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Program wywieszony jest w gablotach.
  7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek o godz. 17.30 na wspólną modlitwę zapraszamy nasze Margeretki modlące się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej. Do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie ma specjalnej Mszy św. o godz. 16.30.
  8. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.