XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  06.08.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać naszym parafianom, którzy tak bardzo gościnnie przyjęli do swoich domów pielgrzymów z Tczewa oraz zorganizowali poczęstunek dla Pielgrzymki Kaszubskiej. Pątnicy zapewniają nas o modlitwie. W sobotę o godz. 17.00 pielgrzymka dotrze na Jasną Górę.
  2. Trwa tzw. Minipielgrzymka, wędrująca między kościołami Torunia, która duchowo łączy się z pielgrzymami wędrującymi na Jasną Górę. Program Minipielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem. W środę  o godz. 16.15 pielgrzymi zgromadzą się w naszym kościele, skąd po wspólnej modlitwie wyruszą na Bielany do kościoła św. Józefa.
  3. W sobotę 12 sierpnia w godzinach przedpołudniowych odbędzie się w naszym kościele Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski.
  4. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na procesję fatimską. Spotkamy się w kościele na Mszy św. o godz. 18.00, następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego powrócimy do kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni. Niedawno zakończył się pierwszy etap prac na chórze obejmujący 1 rząd ławek z oparciami, klęczniki i ochronne balustrady.
  6. W związku z trwającymi urlopami w ciągu tygodnia okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. oraz od 17.30 do 18.00.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.