XX NIEDZIELA ZWYKŁA  20.08.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Apel Biskupa Toruńskiego o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice

Drodzy Diecezjanie, zwracam się do Was z gorącym apelem o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, które niedawno nawiedziły nasz kraj. Są ofiary w ludziach, a także duże straty materialne. W tej trudnej sytuacji dla wielu osób i rodzin potrzebna jest zwłaszcza solidarność społeczna w duchu zasady chrześcijańskiej „jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe”(Gal 6,2). Proszę zatem Drogich Diecezjan o składanie ofiar do puszek przy świątyniach naszej diecezji w niedzielę, 27 sierpnia br. Zebrane kwoty, dar serc, zostaną przekazane bezzwłocznie potrzebującym za pośrednictwem Caritas Diecezji Toruńskiej, we współpracy z Caritas Diecezji Pelplińskiej. Materialnej pomocy niech towarzyszy wsparcie duchowe, wyrażone modlitwą. Z pasterskim oddaniem Wasz biskup Andrzej.

  1. W środę 23 dzień sierpnia. O godz. 17.00 zapraszamy na czuwanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.
  2. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszach św. które odprawimy o godz. 7.00, 8.30 i 18.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
  3. Klub Abstynenta FLISAK w przyszłą niedzielę 27 sierpnia na Barbarce zaprasza na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.