XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  27.08.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zgodnie z ubiegłotygodniowym apelem Biskupa Toruńskiego, dzisiaj po Mszach św. Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w Polsce w czasie ostatnich nawałnic.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę  miesiąca.
  3. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca,  dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź św. można odbyć wcześniej.
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
  5. W sobotę 2 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ od godz. 12.00 odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV TRWAM.  Na scenie wystąpią znani artyści m.in. Jerzy Połomski. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program na plakacie przed kościołem.
  6. W piątek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów z przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone.
  7. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Fatimy 30 września odbędzie się w najbliższy wtorek 29 sierpnia o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w dodatkowym terminie od 2 października. Program na  stronie internetowej parafii i w kancelarii parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.
  10. Klub Abstynenta FLISAK dzisiaj 27 sierpnia na Barbarce zaprasza na Święto Trzeźwości – piknik rodzinny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.