XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Biskup Toruński Andrzej Suski z dniem 26 sierpnia mianował  nowym wikariuszem naszej parafii ks. Łukasza Waśko, który przez ostatni rok pracował w Grudziądzu. Witamy i życzymy, aby jak najowocniej realizował swoją posługę kapłańską w naszej wspólnocie. Witamy również księdza diakona Dawida Huziora, który przez najbliższy rok będzie u nas odbywał swoją praktykę duszpasterską i przygotowywał się do Święceń Kapłańskich.

 2. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w poniedziałek o godz. 17.00. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w środę 4 września – serdecznie zapraszamy.

 3. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasz chór parafialny. Pierwsza próba w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Zapraszamy naszych parafian do włączenia się w tą piękną działalność.

 4. W środę o godz. 17.00 kolejne spotkanie i adoracja Najświętszego Sakramentu Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci.

 5. Zapraszamy dzieci na regularne próby scholii w każdy  piątek o godz. 16.00.

 6. Pragniemy, aby w naszej parafii powstała drużyna harcerska oparta na fundamencie chrześcijańskim. Pierwsze spotkanie, na które zapraszamy młodzież i zainteresowanych rodziców w najbliższy piątek o godz. 18.45 w domu parafialnym. Informacje na plakacie.

 7. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.

 8. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.

 9. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.

 10. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.

 11. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. Kontynuacją tego wydarzenia jest nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszych rodzinach. Chęć przyjęcia Obrazu prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

 12. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II, do przyjęcia I Komunii św. Dotyczy to dzieci, które rozpoczęły swoją edukację w wieku 7 lat. Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

 13. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w naszych parafialnych inwestycjach i rozumieją ich potrzebę. Ostatnio został wykonany granitowy ołtarz, eksponowany tymczasowo za naszym kościołem, który zostanie umieszczony na Barbarce. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dzwonnicy, trwa wykonywanie metalowej konstrukcji. Jest nadzieja, że w tym roku usłyszymy dźwięk bicia naszych nowych dzwonów. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tych inicjatyw, zwłaszcza za imienne ofiary w kopertach i wpłacane na konto parafialne.

 14. W sobotę 7 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej /dawny Port Drzewny/ odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie połączone z dziękczynieniem za 10 lat TV TRWAM. Wśród wykonawców m.in. Krystyna Giżowska, Gang Marcela i zespół Wawele. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich i stoisk z ekologiczną żywnością, zobaczyć z bliska postępy prac  przy wznoszonej świątyni Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i błog. Jana Pawła II oraz zwiedzić obiekty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Szczegółowy program na plakatach przed kościołem.

 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.