XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.09.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Witamy diakona Krzysztofa Olasia, który 1 września rozpoczął w naszej parafii praktykę duszpasterską, życzymy by wśród nas dobrze przygotował się do Święceń Kapłańskich, które ma przyjąć w przyszłym roku.

 2. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w poniedziałek o godz. 17.00.

 3. Klub Młodzieżowy zaprasza na pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 16.00, a dzieci rozpoczną swoje zajęcia w świetlicy od środy 5 września o  godz. 16.00.

 4. Po wakacyjnej przerwie próba scholii w każdy  piątek o godz. 16.00. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii.

 5. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. Specjalna Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.  Rodzice, których dzieci pragną przyjąć I Komunię św. poza naszą parafią winni złożyć pisemną prośbę w tej sprawie do końca września w biurze parafialnym.

 6. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w naszych parafialnych inwestycjach i rozumieją ich potrzebę.

 7. W tym tygodniu I czwartek i I piątek. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.

 8. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.

 9. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.

 10. W sobotę 8 września w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej odbędzie się kolejne Dziękczynienie w Rodzinie połączone z wmurowaniem i poświęceniem  kamienia węgielnego pod wznoszoną świątynię Wotum Wdzięczności pw. Matki Bożej Gwiazdy Ewangelizacji i błog. Jana Pawła II. Szczegółowy program na plakatach przed kościołem. Wystąpi m. in. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o Jasnogórskich Ślubach Narodu, o zbrodniach czasu komunizmu, o peregrynacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w obronie życia i o nowych Parkach Narodowych w Polsce. W tygodniku jak zwykle sporo porad z różnych dziedzin.

 12. W miesiącu sierpniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Andrzej Janusz Wiśniewski, l. 64, z ul. Sokolej, śp. Lucyna, l. 97 z ul. Liliowej, śp. Feliks Żarnowski, l. 74, z ul. Ugory, śp. Piotr Podgórski, l. 44, z ul. Kwiatowej, śp. Roman Janikowski, l. 64, z ul. Jastrzębiej. Wieczny odpoczynek…