XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.09.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. W intencji dzieci będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 12.00 w przyszłą niedzielę. Pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
  2. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to dzieło. Spotkanie wychowawców i wolontariuszy w poniedziałek 3 września o godz. 16.15. Pierwsze spotkanie dzieci w świetlicy w środę 5 września o godz. 16.00.
  3. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po wieczornej Mszy św.
  4. Po wakacyjnej przerwie nasza parafialna schola wznawia swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdą sobotę  o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci, które mają głos, słuch i chęci do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w tym dniu o godz. 17.30. Również w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
  6. Zachęcamy do odprawiania Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź św. można odbyć wcześniej.
  7. W dni powszednie okazja do spowiedzi św. w czasie porannych Mszy św. oraz od godz. 17.30 do 18.00. W I Piątek dodatkowo od godz. 17.00.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii świętej dzieci klas III. Obecność dzieci wraz z rodzicami – obowiązkowa.
  9. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze parafialne inwestycje.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.