XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy w naszej parafii nowego wikariusza ks. Krzysztofa Juchniewicza, dotychczasowego wikariusza w Unisławiu.

  2. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z prośbą ks. bp Andrzeja Suskiego wspierać będziemy naszą ofiarą cierpiących z powodu klęski głodu w Afryce.

  3. Klub Abstynenta „Flisak” zaprasza dzisiaj na Święto Trzeźwości na Barbarce. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 13.00.

  4. W czwartek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych, które poświęcimy w czasie Mszy św. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Muzycznych 02 września o godz. 9:15.

  5. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele. Na godz. 17.30 zapraszamy wspólnotę Margeretek, modlącą się za kapłanów. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 16.30. W I sobotę tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec, a następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z posługą sakramentalną prosimy zgłaszać w biurze parafialnym.

  6. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Wszystkich dotychczasowych wolontariuszy oraz pragnących włączyć się do posługi w „Antoninku” zapraszamy na spotkanie w świetlicy w najbliższy czwartek 1 września o godz. 17.00. Dzieci rozpoczną swoje zajęcia od poniedziałku 5 września. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie dzieci zapraszamy.

  7. Próba scholii w piątek o 16:00. Spotkanie kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 11:30. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii i służby przy ołtarzu.
  8. Już po raz 3 w najbliższą sobotę odbędzie się w Toruniu „Dziękczynienie w Rodzinie”, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska 3 na terenach, gdzie znajdują się Akademiki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Od południa na scenie nad wodą grać i śpiewać będą regionalne zespoły folklorystyczne prezentując tańce i śpiewy ludowe. Gwiazdą spotkania będzie znana piosenkarka Eleni. Będzie okazja do bezpłatnego badania mammograficznego, poziomu ciśnienia oraz stężenia cukru we krwi. Przygotowano także stoiska ze zdrową ekologiczną żywnością. Będzie także okazja do zwiedzania kompleksu Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

  9. Spotkanie Grupy Białej, Toruńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim relacja ze Światowych Dni Młodzieży, o trudnej sytuacji Kościoła we Francji, wywiad z aktorką Katarzyną Łaniewską o politycznej poprawności w TV i jak zmienia się telewizyjny serial „Plebania”.