XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy diakona Michała Kossowskiego, który 1 września rozpoczął w naszej parafii praktykę duszpasterską, życzymy by wśród nas dobrze przygotował się do Święceń Kapłańskich, które ma przyjąć w przyszłym roku.
  2. Spotkanie Grupy Białej, Toruńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dzisiaj o godz. 16.00.
  3. Bóg zapłać za ofiary, które przed tygodniem złożyliśmy na pomoc głodującym w Afryce. Zebraliśmy 7823 zł, które przekazaliśmy na konto Caritas.
  4. Rozpoczynamy kolejny rok pracy naszej parafialnej świetlicy „Antoninek”. Dla właściwego jej funkcjonowania potrzebnych jest wielu wolontariuszy. Zachęcamy pedagogów i młodzież do włączenia się w to piękne dzieło. Dzieci rozpoczną swoje zajęcia od poniedziałku 5 września o  godz. 16.00. Są jeszcze wolne miejsca.
  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje Odnowy Życia, których celem jest pogłębienie relacji z Bogiem, odnowienie naszej wiary i doświadczenie modlitwy wspólnotowej. Rozpoczęcie w środę 7 września po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Próba scholii w każdy  piątek o 16:00. Spotkanie kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 11:30. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii i służby przy ołtarzu.
  7. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. Specjalna Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
  8. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele. Trwa konieczny remont dachów oraz ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają w naszych parafialnych inwestycjach i rozumieją ich potrzebę.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o prześladowaniu chrześcijan we współczesnym świecie, artystyczna biografia Ernesta Brylla, o sytuacji w polskiej szkole oraz o konflikcie wokół ks. Natanka. Dostępny jest także najnowszy numer Naszej Arki poświęcony Matce Teresie z Kalkuty.