XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Wkrótce rozpoczniemy wykonywanie fundamentu pod metalową konstrukcję dzwonnicy. Za kilka tygodni powinniśmy usłyszeć bicie naszych nowych dzwonów. Dziękujemy za regularne wspieranie dalszych inwestycji w naszej parafii wszystkim, którzy się w to dzieło włączają swoją modlitwą i ofiarą.

  2. Po wakacyjnej przerwie wznowił działalność nasz chór parafialny. Próby chóru w poniedziałki o godz. 19.00.

  3. Wspólnotę ministrantów i kandydatów do służby przy ołtarzu zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 16.00 na pierwsze powakacyjne spotkanie.

  4. W piątek przypada 13 dzień września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na procesję fatimską, która tym razem przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Storczykowa i zakończy się w Szkołach Salezjańskich. Po procesji będzie okazja zwiedzenia obiektów szkolnych.

  5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele kazania głosić będzie Ks. Wojciech Łapczyński, misjonarz naszej diecezji w Zambii. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć swój dar na misje.

  6. Rozpoczynamy roczne przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III gimnazjalnych i starszych, którzy tego sakramentu nie przyjęli w poprzednich latach. Pierwsze spotkanie w niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 13.30.

  7. Dobiega końca peregrynacja Jasnogórskiego Wizerunku w Diecezji Toruńskiej. W przyszłą niedzielę 15 września o godz. 16.00 na Rubinkowie przy kościele Ojców paulinów uroczyste zakończenie peregrynacji.

  8. Rada Rodziców i Dyrekcja Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Rzepakowej w najbliższą sobotę 14 września od godz. 13.00 zaprasza na festyn szkolny: Powitanie szkoły – pożegnanie lata. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.