XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.09.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. Specjalna Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców  dzisiaj o godz. 14.30.  Rodzice, których dzieci pragną przyjąć I Komunię św. poza naszą parafią winni złożyć pisemną prośbę w tej sprawie do końca września w biurze parafialnym.

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na kolejne inwestycje parafialne. Zostały zamontowane balustrady i gotowe są 4  latarnie, które zostaną ustawione przed kościołem w tym tygodniu. Koszt tej inwestycji 27 tys. zł. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane w kopertach z okazji konsekracji kościoła i wpłacane na parafialne konto.

  3. W czwartek przypada 13 dzień września. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a następnie na procesję fatimską, która tym razem przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Storczykowa i zakończy się w Szkołach Salezjańskich. Po procesji będzie okazja zwiedzenia obiektów szkolnych.

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy bezpośrednie, 3 dniowe przygotowanie do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Poprowadzą je Ojcowie Paulini. Na Msze św. w przyszłą niedzielę przychodzimy całymi rodzinami. Podczas Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin. O godz. 19.00 odbędzie się procesja maryjna ze świecami zakończona Apelem Jasnogórskim. Obraz Matki Bożej przywitamy w środę 19 września o godz. 17.00 przy Domu Pomocy Społecznej. Zachęcamy do podejmowania duchowych darów, które złożymy Matce Bożej w dniu peregrynacji. Spisane prośby, podziękowania, przeproszenia i dobre postanowienia prosimy składać do stągwi przy ołtarzu Matki Bożej.

  5. Młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania prosimy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 13.30.

  6. Zapraszamy chłopców do posługi ministranckiej. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do s. Rafała.

  7. W dniach 5-7 października odbędzie się kolejna edycja Spotkań Małżeńskich, mających na celu pogłębienie więzi małżeńskich. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

  8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim: tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu, o pielgrzymce Benedykta XVI do Libanu, tekst zmarłego niedawno tragicznie prof. Józefa Szaniawskiego o Bitwie pod Wiedniem, o rozpoczęciu peregrynacji Obrazu Matki Bożej w diecezji toruńskiej. Dostępny jest także najnowszy numer Posłańca św. Antoniego.