XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  10.09.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy dodatkową Mszę św. i rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii świętej dzieci klas III. Obecność dzieci wraz z rodzicami – obowiązkowa.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą oraz wpłacane na nasze parafialne konto. Przeznaczymy je na kolejne inwestycje.
 3. W środę przypada 13 września – kolejny dzień, w którym wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 zapraszamy na procesję fatimską, która przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska /chodnik i droga rowerowa/, Kwiatowa i Storczykowa. Tradycyjnie wrześniową procesję zakończymy przy Szkołach Salezjańskich.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wieczór Uwielbienia.
 5. Nasza parafialna schola rozpoczęła swoje regularne spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewu.
 6. Pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę 16 września o godz. 11.00
 7. Rozpoczynamy przygotowanie młodzieży klas III gimnazjalnych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy w przyszłym roku pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, również starszych, na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18.00, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 8. W dniu 15 września rozpoczynamy 40 – to godzinny kurs dla rodziców „Budowanie relacji w rodzinie”. Szczegóły na stronach internetowych oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.
 9. Antoninek organizuje w dniach 16 – 17 września wycieczkę do Górzna dla dzieci klas szkoły podstawowej. Zapisy w Antoninku codziennie od godz. 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę w całej diecezji toruńskiej kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.
 12. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Halina Jaworska, l. 95, ul. Zagonowa, śp. Feliksa Zdrojewska, l. 85, ul. Ugory. Jej pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…