XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj rozpoczynamy bezpośrednie, 3 dniowe przygotowanie do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Podczas Mszy św. homilie głoszą Ojcowie Paulini. O godz. 19.00 rozpocznie się procesja maryjna ze świecami zakończona Apelem Jasnogórskim, Pójdziemy ulicami: Szosą Chełmińską, Migdałową, Fasolową, Rzepakową, Słoneczną, Makową, Zbożową na cmentarz parafialny. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Swoje specjalne spotkania mają w te dni także dzieci i młodzież. Wieczorami gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Obraz Matki Bożej przywitamy w środę 19 września. O godz. 16.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie, następnie formowanie się procesji przy Domu Pomocy Społecznej, skąd przyniesiemy Obraz, który przyjedzie specjalnym samochodem-kaplicą do naszego kościoła. Zachęcamy do podejmowania duchowych darów. Spisane prośby, podziękowania, przeproszenia i dobre postanowienia prosimy składać do stągwi przy ołtarzu Matki Bożej. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy przejścia procesji flagami i innymi emblematami religijnymi. Program przygotowania i nawiedzenia został wydrukowany w specjalnym folderze i Nauczycielu Ewangelii. Jest także wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.

  2. Młodzież klas III gimnazjalnych, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania prosimy na Mszę św. i spotkanie dzisiaj o godz. 13.30.

  3. Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Białej Toruńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dzisiaj o godz. 16.00.

  4. Dni formacyjne Akcji Katolickiej obędą się w Zamku Bierzgłowskim 0d 21 do 23 września. Informacje w gablocie przed kościołem.

  5. Ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów i TV TRWAM odbędzie się w sobotę 29 września w Warszawie. Informacje na temat wyjazdu w gablocie przed kościołem.

  6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli. W Śladach na Wrzosach fotorelacja z poświęcenia naszego koscioła i ołtarza, i historia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dostępny jest także wrześniowy numer Nauczyciela Ewangelii. Można również nabyć świece z lampionami na procesje maryjne.