XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Trwa konieczny remont dachów oraz ogrzewania. W nowej części cmentarza trwa wykładanie kostką betonową drogi procesyjnej. Dziękujemy także za wszystkie ofiary wpłacane na parafialne konto i przekazywane w kopertach, jako dary serca. Bez nich wszystkie tegoroczne inwestycje nie byłyby możliwe.

  2. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci klas II do przyjęcia I Komunii św. Specjalna Msza św. i pierwsze spotkanie dzieci i rodziców dzisiaj o godz. 14.30.

  3. Jutro w poniedziałek gościć będziemy w naszej parafii zespół artystyczny Indian z Meksyku potomków dawnych Azteków z rejonu Teotihuacan, w środkowym Meksyku, gdzie wznoszą się wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża, Indianie przywożą ze sobą typowe, własnoręcznie wykonane stroje, pióropusze, instrumenty muzyczne i konieczne rekwizyty; zaprezentują typowe tańce oraz kilka ceremonii, w tym ceremonie nadania imienia, cos w rodzaju indiańskiego chrztu. Pragniemy również zaprezentować prehiszpańską grę w pelotę (rytualna piłkę). Zapraszamy jutro po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45 na pokaz przed naszym kościołem. Program przedstawiany był ostatnio z wielkim sukcesem w kilku polskich miastach oraz w TVP w programie „Kawa czy herbata”.

  4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca września. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na procesję, która tym razem przejdzie ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Storczykowa i zakończy się przy Szkole Salezjańskiej.

  5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje Odnowy Życia w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00.

  6. Próba scholii w każdy  piątek o 16:00. Spotkanie kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 11:30. Zapraszamy nowych kandydatów do scholii i służby przy ołtarzu.

  7. Rozpoczynamy całoroczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do Bierzmowania z klas III gimnazjalnych oraz starszych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30.

  8. Zapraszamy na 7 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 9 października br. Koszt 3500 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej i w Biurze Parafialnym.

  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o 10 rocznicy ataków terrorystycznych na Nowy Jork, sylwetka Stefana Melaka, który bronił prawdy o Katyniu i jak zwykle wiele artykułów i porad z różnych dziedzin.