XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać młodzieży z Zespołu Szkół nr 9 za przeprowadzenie kwesty na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane zostało ponad 3 tys. zł.

  2. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.30, a następnie na spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  3. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

  4. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na spłatę zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami oraz na dalsze prace w naszej parafii.

  5. Społeczny Komitet Budowy Pomnika ks. Jerzego Popiełuszki zaprasza na odsłonięcie pomnika Błogosławionego w najbliższą środę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 w kościele NMP.

  6. W przyszłą niedzielę 23 października na godz. 17.00 zapraszamy do kościoła wszystkich czcicieli św. Ojca Pio

  7. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim kolejna rozmowa z papieskim fotografem Arturo Mari, o interesującej książce zawierającej zapisy rozmów, jakie Jan Paweł II prowadził z dziennikarzami w samolocie, jak media w dawnej Polsce reagowały na sprawę porwania ks. Popiełuszki i rozmowa z Tomaszem Adamkiem o wierze, rodzinie i sporcie.

  8. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Anna Maria Buczyk, l. 87, z ul. Słonecznej, śp. Stefania Zawadowska, l. 91, z ul. Szosa Chełmińska, śp. Sebastian Siemiątkowski, l. 28, z ul. Kwiatowej. Wieczny odpoczynek…