XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA   16.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  2. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce to XXII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolnych uczniów znajdujących się w trudnej materialnej sytuacji. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Gościmy stypendystów fundacji, którzy po Mszach św. m.in. oferują ciasta własnego wypieku.
  3. Również dzisiaj przed kościołem od godziny 9.00 do 14.00 kolejna akcja mobilnego poboru krwi. Akcja jest dedykowana panu Marcinowi Mrugalskiemu cierpiącemu na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Osoby oddające krew prosimy by posiadały dokument tożsamości.
  4. W czwartek 20 października o godz. 18.45 w Sali pod zakrystią zapraszamy na prelekcję pt. „Stanisława Jaworska, ofiara zbrodni pomorskiej w 1939 roku i patronka Szkoły Podstawowej na Wrzosach”. Prelekcję w ramach Wieczorów u św. Antoniego wygłosi Bartłomiej Wicherek. 
  5. Kolejny Wieczór Uwielbienia w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu w świątyni Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbywają się Dni z Janem Pawłem II w ramach uroczystości odpustowych. Jako parafia jesteśmy zaproszeni w najbliższy piątek 21 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. prob. Wojciech Miszewski. Małżonkowie będą mieli okazję w tym dniu odnowić przysięgę małżeńską.
  7. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 83. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 23 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. przy kaplicy.
  8. W biurze parafialnym można już składać wypominki za zmarłych. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku z prasą.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, cena 10 zł.