XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  17.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj w całej Polsce odbędą się Procesje Różańcowe podczas których zostaną odmówione wszystkie części Różańca Świętego, jako pokuta i wynagradzanie za grzechy nasze i całej naszej wspólnoty narodowej. W naszym dekanacie taka procesja rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Podgórnej. W naszej parafii spodziewana jest ok. 12.40, a nie jak podaliśmy przed tygodniem o 11.40.
  3. W poniedziałek 18 października o godzinie 18.00 kolejna katecheza dla młodzieży w ramach ,,Kursu Alpha”. 
  4. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywają się dni z Janem Pawłem II.  Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. w środę 20 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. Prob. Wojciech Miszewski. Szczególną relikwią znajdującą się w tym kościele jest obraz Matki Bożej, który przez prawie cały pontyfikat Jana Pawła II wisiał w prywatnej kaplicy papieskiej. Przed tym wizerunkiem papież spędzał wiele godzin na modlitwie w intencjach Kościoła i świata. 
  5. W sobotę przypada 23 dzień października. Czcicieli św. ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  6. Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy działalność naszej parafialnej scholii. Zapraszamy dzieci na próbę śpiewu w środę o godz. 18.30. Mile widziane nowe osoby, które będą chciały posługiwać śpiewem.
  7. Pragniemy, aby w naszej parafii powstał kolejny krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. Informacje w gablocie przed kościołem. W zakrystii lub drogą e-mailową prosimy o pozostawienie kontaktu osób zainteresowanych. Zaprosimy na spotkanie informacyjne.
  8. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 82. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 24 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.