XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  20.10.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. We wtorek w liturgii uroczystość św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywają się dni z Janem Pawłem II. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. jutro w poniedziałek 21 października o godz. 18.00. w intencji mężczyzn z udziałem ojców rodzin,  wdowców i teściów. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. proboszcz, oprawę muzyczną zapewni nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.  Szczególną relikwią znajdującą się w tym kościele jest obraz Matki Bożej, który przez prawie cały pontyfikat Jana Pawła II wisiał w prywatnej kaplicy papieskiej. Przed tym wizerunkiem papież spędzał wiele godzin na modlitwie w intencjach Kościoła i świata.
  3. W środę przypada 23 dzień października. Czcicieli św. ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  4. Serdecznie zapraszamy na spektakl poetycko-muzyczny zatytułowany „Chciałbym cofnąć czas”. W programie znajdą się utwory literackie Tadeusza Soleckiego oraz okolicznościowe utwory muzyczne poświęcone tematyce czasu i przemijania. Spektakl odbędzie się w piątek 25 października o godz. 19.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego naszego kościoła.
  5. W sobotę 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do niedzieli 27 października do Mszy św. o godz. 7.30  Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony będzie w gablotce i na naszej stronie internetowej.
  6. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 80. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 27 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. 
  8. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.