XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Bóg zapłać młodzieży z Zespołu Szkół nr 9 za przeprowadzenie kwesty na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane zostało 3725 zł.

Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.30.

We wtorek przypada 23 dzień miesiąca października. Tego dnia spotkanie czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.30.

Zapraszamy na poetycko-muzyczne spotkanie z Maryją w najbliższą środę 24 października o godz. 19.15 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W programie usłyszymy wiersze maryjne Tadeusza Soleckiego oraz klasyczne utwory Bacha i Haydna. Bliższe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

W piątek 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Parafialnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie przez całą dobę, aż do soboty. W sobotę od godz. 12.00 trwać będziemy na modlitwie w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Adorację zakończymy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych oraz w ciągu dnia. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu pięknemu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce, na naszej stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.

W niedzielę 28 października przypada 73. rocznica rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 13.00. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez  władze Torunia i naszą parafię. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce

Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na spłatę zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami oraz na dalsze prace w naszej parafii.

Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku podczas Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem jest przekazywany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Istnieje możliwość, by obraz był przekazywany sobie przez kilku sąsiadów od domu do domu. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim o filmie Bitwa pod Wiedniem, o tym, jak dziennikarze w Polsce sprzyjają rządzącym, o dyskryminacji TV TRWAM oraz dodatek seniora z artykułami i poradami dla ludzi w podeszłym wieku. Dostępny jest także najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.