XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  21.10.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Jutro w poniedziałek w liturgii uroczystość św. Jana Pawła II.
  4. We wtorek przypada 23 dzień października. Czcicieli św. ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  5. W piątek 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie przez całą noc, aż do soboty 27 października. Tego dnia o godz. 13.00 zakończymy adorację.  Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.
  6. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 79. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 28 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  7. Dzieci oraz ich rodziców zapraszamy na Toruński Marsz Wszystkich Świętych w przyszłą niedzielę 29 października. Rozpoczęcie o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Rubinkowie, następnie przejście orszaku ulicami do kościoła Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Zachęcamy, by dzieci się przebrały za ulubionych świętych.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.