XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii. Dziękujemy za uporządkowanie terenu wokół kościoła, za piękne dekoracje, zwłaszcza dywan z kwiatów, znicze, lampki, za piękny śpiew, udział w procesji i w Mszach św. oraz czuwanie przez całą dobę przy wizerunku Matki Bożej. Na stronie internetowej zamieściliśmy fotografie z tej uroczystości, a wkrótce będzie gotowy film.

  2. Dzisiaj 23 dzień września. O godz. 17.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie wszystkich czcicieli Ojca Pio.

  3. Spotkanie pokolonijne rodziców i dzieci, które spędzały swoje wakacje na koloniach w Mikoszewie odbędzie się  we wtorek 25 września o godz. 18.00 w świetlicy Antoninek

  4. Od środy 26 września rozpoczynają się Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym (REO). Prowadząca je wspólnota „Fiat” wraz z ks. Krzysztofem zapraszają wszystkich chętnych na „Spotkania z Jezusem przez Maryję”, które odbywać się będą w kolejne środy po Mszy św. o 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  5. Powakacyjne spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w plebanii.

  6. Pragniemy podzielić się radością, że pochodzący z naszej parafii ks. Krystian Bółkowski już wkrótce rozpocznie pracę na misjach w ubogich regionach Peru. W przyszłą niedzielę wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach św. będzie okazja  złożenia swojej ofiary na misje. Uroczystość pożegnania i posłania ks. Krystiana w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30

  7. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia do Sanktuariów Matki Bożej w Częstochowie i  Gidlach w dniu 16 października. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

  8. Ogólnopolski marsz w obronie wolnych mediów i TV TRWAM odbędzie się w sobotę 29 września w Warszawie. Informacje na temat wyjazdu w gablocie przed kościołem.

  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim echa wizyty Benedykta XVI w Libanie, co dalej z TV TRWAM i jak zwykle sporo informacji i porad z różnych dziedzin.