XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  01.10.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na diecezjalne dzieła Caritas.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się październik, czas wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej w kościele. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, natomiast w dni powszednie różaniec odmawiamy o godz. 8.00 i 17.30.  
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę  miesiąca.
 4. W I czwartek o godz. 8.00 modlitewne czuwanie naszych Margeretek. Nowa godzina na prośbę grupy modlitewnej. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla odprawiających I Piątki o godz. 16.30.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach. W tym dniu różaniec tylko rano i o godz. 14.00.
 7. Włączamy się w ogólnopolską akcję wielkiej modlitwy różańcowej na granicach kraju w sobotę w dniu 7 października.  Tego dnia o godz. 14.00 wzdłuż granic całej Polski ustawią się wierni, którzy odmówią 4 części różańca. Proponujemy wyjazd autokarem do Gdyni o godz. 7.00. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt przejazdu 40 zł. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych w kościele. Osoby, które nie mogą pojechać do Gdyni, a pragną włączyć się duchowo w to wydarzenie zapraszamy do naszego kościoła na wspólną modlitwę różańcową o godz. 14.00.
 8. „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 października 2017 roku. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To żywy pomnik Jana Pawła II.
 9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci klas III z poświęceniem różańców.
 10. Episkopat Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską Zatrzymaj aborcję, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci w fazie prenatalnej z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce.  W przyszłą niedzielę wolontariusze będą zbierać przy kościele podpisy tych, którzy pragną włączyć się w tę inicjatywę. Prosimy o przyniesienie dowodu osobistego.
 11. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.