XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

  2. W I sobotę tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.

  3. Świetlica parafialna „Antoninek”  po raz trzeci organizujemy kurs p.n. Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Serdecznie zapraszamy na pierwsze weekendowe spotkanie w Szkole w piątek i sobotę 14 – 15 października. Szczególnie zachęcamy osoby, które mają problemy w kontaktach ze swoimi dziećmi czy wychowankami i chcą poprawić relacje z nimi. Zapisy w Świetlicy Antoninek.

  4. Od wielu miesięcy w każdy piątek w godz. 17,30 – 19,30 kawiarence Domu Parafialnego przy naszym Kościele odbywają się spotkania grupy wsparcia Al. – Anon.  Bierze w nich udział coraz więcej osób, których życie upływa  lub w przeszłości upływało w bliskim kontakcie z osobą uzależnioną od alkoholu. Próbujemy również rozwinąć grupę wsparcia dla dzieci z rodzin, w których jest lub był problem alkoholowy. Grupa spotyka się w każdy piątek o godz. 16.30 również w kawiarence Domu Parafialnego.

  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza 12 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.

  6. Parafia Miłosierdzia Bożego organizuje „Spotkania z Biblią” . Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 18.00. Parafia Matki Bożej Królowej Polski zaprasza na cykl spotkań rekolekcyjnych z perkusistą Janem Budziaszkiem. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę. Informacje o spotkaniach na plakatach.

  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o trudnej pielgrzymce Benedykta XVI do Niemiec, o niejasnościach w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej, przeciwko promowaniu satanizmu w publicznej telewizji i jak zwykle sporo porad z różnych dziedzin. Dostępny jest także najnowszy numer Nauczyciela Ewangelii.