XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za wygłoszone dzisiaj Słowo Boże ks. Krystianowi Bółkowskiemu, który już wkrótce rozpocznie pracę na misjach w ubogich regionach Peru. Uroczystość pożegnania i posłania ks. Krystiana z udziałem pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Suskiego dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszach św. ks. Krystian przed kościołem zbierać będzie ofiary, które zabierze z sobą na misje.

 2. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

 3. W środy po wieczornej Mszy św. trwają Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym (REO). Prowadząca je wspólnota „Fiat” wraz z ks. Krzysztofem zapraszają wszystkich chętnych na „Spotkania z Jezusem przez Maryję”.

 4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.

 5. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30.

 6. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.

 7. W I sobotę tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy wspólnie różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych.

 8. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo pokutne w najbliższy czwartek o godz. 16.00.

 9. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia do Sanktuariów Matki Bożej w Częstochowie i  Gidlach w dniu 16 października. Koszt 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

 10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy uwrażliwiać się na potrzebę otwarcia się na drugiego człowieka. Co miesiąc nasza parafia wykupuje dzieciom z ubogich rodzin obiady w szkole, działa świetlica „Antoninek”, organizujemy letni wypoczynek dzieci i młodzieży oraz przygotowujemy paczki świąteczne dla biednych. Wszystko to jest możliwe dzięki ofiarom naszych parafian. W niedzielę za tydzień Akcja Katolicka po Mszach św. zbierać będzie ofiary na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne

 11. W piątek o godz. 15.00 suma odpustowa w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, a w toruńskiej Katedrze o godz. 18.00 Msza św. z okazji rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej oraz przypadającej dzień wcześniej rocznicy sakry biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego.

 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim artykuły wprowadzające w rozpoczynający się w kościele Rok Wiary, sylwetka tragicznie zmarłego prof. Józefa Szaniawskiego, echa trwającego nawiedzenia Jasnogórskiego Wizerunku w naszej diecezji i jak zwykle wiele porad z różnych dziedzin.