XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  30.09.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. w całej diecezji toruńskiej zbiórka ofiar na diecezjalne i parafialne dzieła Caritas.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej w kościele. W dni powszednie różaniec odmawiamy o godz. 8.00 i 17.30.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę  miesiąca.
  4. W  czwartek o godz. 17.30 modlitewne czuwanie naszych Margeretek. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00.
  5. W  piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godzinie 18:45
  7. W sobotę o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
  8. W sobotę 6 października w Toruniu zostanie odsłonięty Pomnik Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Monument ten powstał, by upamiętnić blisko 30 tyś. naszych rodaków, którzy zginęli w ramach akcji „odpolszczania” ziem polskich, rozpoczętej po wybuchu II wojny światowej przez lokalne grupy Niemców działających pod nadzorem SS. Do największych zbrodni doszło na terenie przedwojennego województwa pomorskiego, stąd na lokalizację pomnika wybrano Toruń, przedwojenną stolicę Pomorza. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze Św. Janów w Toruniu. Następnie w parku przy ul. Uniwersyteckiej o godz. 14.00 odbędzie się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia pomnika.
  9. W niedzielę, 14 października, o godz. 17.00 w Hali Arena w Toruniu odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji 40. rocznicy wyboru na stolicę Piotrową. „Nieszpory ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza wykonają Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Chór Opery Nova w Bydgoszczy oraz grono wspaniałych solistów: Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Jakub Badach, Jacek Wójcicki, Marek Bałata.  Wejście na podstawie bezpłatnych wejściówek rozdawanych w punkcie informacyjnym Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.