XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy uwrażliwiać się na potrzebę otwarcia się na drugiego człowieka. Co miesiąc nasza parafia wykupuje dzieciom z ubogich rodzin obiady w szkole, działa świetlica „Antoninek”, organizujemy letni wypoczynek dzieci i młodzieży oraz przygotowujemy paczki świąteczne dla biednych. Wszystko to jest możliwe dzięki ofiarom naszych parafian. Dzisiaj Akcja Katolicka po Mszach św. zbiera ofiary na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.
  3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
  4. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek miesiąca o godz. 17.30.
  5. Zachęcamy do odprawiania kolejnych Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca, warunkiem jest przyjęcie Komunii św. przez 9 kolejnych pierwszych piątków, dlatego w tym dniu odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.30.
  6. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na II spotkanie i Mszę św. z poświęceniem różańców w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
  7. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. Trwa spłata zadłużenia związanego z tegorocznymi inwestycjami.
  8. W niedzielę za tydzień w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski poświęcony modlitwie o rychłą beatyfikację Jana Pawła II. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o wizycie Benedykta XVI w Niemczech, refleksje abp. Michalika na temat aktualnych ważnych spraw w Polsce, jak katolik powinien zachować się w czasie wyborów, jak telewizja może szkodzić ludzkiej duszy, o dążeniu Autonomii Palestyńskiej do włączenia się do ONZ i piękny turystyczno-pielgrzymkowy szlak w Bieszczadach.