XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  02.10.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
 2. Młodzież pragnącą we wspólnocie pogłębić swoje życie religijne zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godz. 19.30.
 3. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji róży rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.
 5. Wspólnota „Margeretek” modląca się za kapłanów spotyka się w I czwartek o godz. 17.30 na wspólnym różańcu. Natomiast w tym dniu, po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. Dla wszystkich odprawiających Pierwsze Piątki Miesiąca dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje w naszej parafii. Wczoraj została przewieziona do naszej parafii figura Anioła Stróża Dzieci Nienarodzonych i stoi w alei przy zakrystii. Trwa konieczny remont ogrzewania przed sezonem grzewczym.
 8. W niedzielę za tydzień w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.
 9. Trwa Rok Miłosierdzia. Na parafialne obchody tego roku zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 13.30. Uroczystej liturgii będzie przewodniczyć Metropolita Białostocki ks. abp Edward Ozorowski, który dokona wprowadzenia relikwii błog. ks. Michała Sopoćki, apostoła Miłosierdzia Bożego i spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.
 10. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone różańce. Wyjątkowo nie będzie dla nich specjalnej Mszy św. o godz. 14.30.
 11. W tym tygodniu przeżywamy: we wtorek – św. Franciszka, w środę – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu, w piątek – NMP Różańcowej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz specjalny numer Nauczyciela Ewangelii poświęcony osobie błog. Ks. Michała Sopoćko oraz czekającej nas uroczystości.