XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.10.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce odpowiadamy na prośbę Papieża Franciszka i zbieramy ofiary na pomoc humanitarną dla mieszkańców Syrii. W konflikcie zbrojnym zginęło już ponad 100 tys. ludzi, a z Syrii uciekło ponad 2 mln. mieszkańców, którzy przebywają w obozach dla uchodźców. Bóg zapłać za wsparcie potrzebujących. Ofiary możemy składać do puszek przed kościołem.

  2. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

  3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 19.15

  4. Ostatnia w tym roku procesja fatimska odbędzie się w przyszłą niedzielę 13 października po wieczornej Mszy św. Przejdziemy z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową ulicami: Szosa Chełmińska, Lisia, Sokola, św. Antoniego.  Prosimy o przyniesienie świec.

  5. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. Wkrótce rozpoczną się prace przy montażu dzwonnicy.

  6. W niedzielę za tydzień w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.

  7. Organizujemy dla młodzieży licealnej i pracującej, zimowy wyjazd na narty do Zakopanego w terminie od 10-15 lutego 2014 roku. Informacje i zapisy u ks. Rafała.

  8. Polecamy najnowszy numer Niedzieli a w nim bardzo obszerny i interesujący wywiad z Papieżem Franciszkiem, rozmowa przybliża osobę papieża i jego opinię o wielu ważnych sprawach dziejących się w Kościele. Znajdziemy tam również nieznane fakty z życia matki błog. Jana Pawła  II.

  9. W ostatnim miesiącu odeszli do Pana: śp. Lucjan Marian Rowiński, l. 80, ul. Warzywna, śp. Tadeusz Bogdan Skulmowski, l. 57, ul. Słowicza, śp. Władysław Raczkowski, l. 83, ul. Żyzna, śp. Małgorzata Anna Woźnicka – Gostomska, l. 47, ul. Ugory, śp. Andrzej Kanarek, l. 67, ul. Kwiatowa, śp. Henryk Maciejewski, l. 74, ul. Szafranowa, śp. Halina Sulikowska, l. 86, ul. Krucza. Wieczny odpoczynek…