XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 07.10.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy uwrażliwiać się na potrzeby drugiego człowieka. Co miesiąc nasza parafia wykupuje dzieciom z ubogich rodzin obiady w szkole, działa świetlica „Antoninek”, organizujemy letni wypoczynek dzieci i młodzieży oraz przygotowujemy paczki świąteczne dla biednych. Wszystko to jest możliwe dzięki ofiarom naszych parafian. Akcja Katolicka dzisiaj po Mszach św. zbierać będzie ofiary na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne

  2. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

  3. Ostatnia w tym roku procesja fatimska odbędzie się w najbliższą sobotę 13 października po wieczornej Mszy św. Przejdziemy z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową ulicami: Szosa Chełmińska, Lisia, Sokola, św. Antoniego.  Prosimy o przyniesienie świec.

  4. Również w najbliższą sobotę, na zakończenie procesji fatimskich rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświecony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem zostanie przekazany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

  5. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na II spotkanie i Mszę św. z poświęceniem różańców w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.

  6. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu. Trwa spłata zadłużenia związanego z tegorocznymi inwestycjami.

  7. W niedzielę za tydzień w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.

  8. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia do Sanktuariów Matki Bożej w Częstochowie i  Gidlach w dniu 16 października. Zapisy w biurze parafialnym.

  9. Uroczysta inauguracja Roku Wiary w diecezji toruńskiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w toruńskiej katedrze.

  10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim o otwarciu roku wiary, o cudownym zwycięstwie Matki Bożej Różańcowej pod Lepanto, oraz fotoreportaż z peregrynacji obrazu Matki Bożej w naszym dekanacie.