XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  07.10.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Bezpłatne porady prawników w naszej parafii w najbliższy wtorek 10 października od godz. 18.30.
  3. W sobotę 13 października zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską. O godz. 18.00 Msza św. i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej ulicami: św. Antoniego, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy na plac kościelny.
  4. W październiku rusza w Toruniu III edycja Festiwalu Muzyki Sakralnej MUSICA VERA – „Muzyka Nowych Świątyń”. Koncert zatytułowany „Bach z PASJĄ” odbędzie się 13 października o godz. 19:30 w naszym kościele. Wystąpią pianiści związani z toruńskim Zespołem Szkół Muzycznych – Robert Matusiak i Kamil Węgorek. Wykonają oni „Pasję według Świętego Mateusza” Jana Sebastiana Bacha w opracowaniu na 4 ręce. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na afiszu przed kościołem. Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  5. Zapraszamy serdecznie  na spektakl poetycko-muzyczny Z modlitwą przez rok. W programie wiersze modlitewne Tadeusza Soleckiego i okolicznościowe utwory muzyczne. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 października, początek o godz. 19.00 (po wieczornej Mszy św.) w Kaplicy Bożego Miłosierdzia naszego kościoła.
  6. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci klas III z poświęceniem różańców.
  7. Promieniowanie ojcostwa” – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 października 2018 roku. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To żywy pomnik Jana Pawła II.
  8. Organizujemy wyjazd do Centrum Modlitwy o Pokój Gwiazdy Niepokalanej Królowej Polski do Niepokalanowa w dniu 3 listopada. W trakcie pielgrzymki zawierzenie rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi, konferencje i przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej.  Po drodze odwiedzimy miejsce męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki na tamie we Włocławku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.