XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  08.10.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 14.30 dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone różańce.
  2. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, który umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczamy je na dalsze parafialne inwestycje.
  4. Episkopat Polski popiera ustawodawczą inicjatywę obywatelską Zatrzymaj aborcję, której celem jest wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania dzieci w fazie prenatalnej z podejrzeniem choroby, co w 2015 r. stanowiło 96% aborcji w Polsce.  Dzisiaj wolontariusze będą zbierać przy kościele podpisy tych, którzy pragną włączyć się w tę inicjatywę.
  5. Bezpłatne porady prawników w naszej parafii w najbliższy wtorek 10 października od godz. 18.30.
  6. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  7. W piątek 13 października zapraszamy na ostatnią procesję fatimską. O godz. 18.00 Msza św. i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej ulicami: św. Antoniego, Jelenią, Jastrzębią i św. Antoniego powrócimy na plac kościelny. Dokonamy aktu poświęcenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.