XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na ostatnią w tym roku procesję fatimską, która odbędzie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45.  Przejdziemy z figurą Matki Bożej i modlitwą różańcową ulicami: Szosa Chełmińska, Lisia, Sokola, św. Antoniego.  Prosimy o przyniesienie świec.

 2. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na budowę dzwonnicy. Prace powinny rozpocząć się w przyszłym tygodniu. Wszystko wskazuje na to, że na tegoroczną uroczystość Wszystkich Świętych usłyszymy bicie naszych nowych dzwonów.

 4. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który za tydzień zbierane będą ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie po Mszach św.

 5. Zapraszamy na misterium poetycko – muzyczne pt. „Matka i Syn”, w którym usłyszymy wiersze Tadeusza Soleckiego w wykonaniu Anny Wiśniewskiej i Krzysztofa Rzewuskiego. Okolicznościowe utwory muzyczne wykonają artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy: Barbara Solecka –Rona, Szymon Rona i Maciej Majcherczak. Misterium odbędzie się w kaplicy Miłosierdzia Bożego w najbliższy piątek o godz. 19.00.

 6. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na specjalną Mszę św. o godz. 19.30.

 7. Organizujemy dla młodzieży licealnej i pracującej, zimowy wyjazd na narty do Zakopanego w terminie od 10-15 lutego 2014 roku. Informacje i zapisy u ks. Rafała.

 8. W sobotę 19 października o godz. 19.00 w kościele Św. Ducha odbędzie się Koncert dla Jana Pawła II pt. Snuć miłość”. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.

 9. Z okazji wspomnienia liturgicznego błog. Ks. Jerzego Popiełuszki w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 odbędzie się pielgrzymka piesza do Górska, a w sobotę 19 października modlitwy przy pomniku Błogosławionego w Toruniu. Informacje na plakacie.

 10. Z okazji patronalnego święta Służby Zdrowia w najbliższy piątek 18 października okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona w kościele Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa na Rubinkowie II.

 11. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.