XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Pragniemy poinformować, że nasza parafia otrzymała główną nagrodę mieszkańców Torunia w XIII Konkursie Prezydenta Miasta Torunia „Toruń – Ogrodem”. Dziękujemy wszystkim za głosy smsowe. Również Komisja konkursowa przyznała nam II miejsce w kategorii: tereny zielone wokół obiektów użyteczności publicznej.

  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.  Zbiórka wyniosła 3.958 zł. Bóg zapłać także za ofiary składane dzisiaj na kolektę gospodarczą. Wśród inwestycji trwa budowa Golgoty z tyłu kościoła.

  3. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski. Tradycyjnie w tym dniu polskie społeczeństwo buduje tzw. „żywy pomnik” największemu z Polaków w postaci Dzieła Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolski fundusz, na który w całej Polsce zbierane są ofiary. Fundusz umożliwia kształcenie bardzo zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywać się będzie dzisiaj po Mszach św.

  4. Dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na II spotkanie i Mszę św. z poświęceniem różańców dzisiaj o godz. 14.30.

  5. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św.

  6. Rozpoczęliśmy peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Obraz ten został poświęcony i dotknięty do Wędrującego Wizerunku podczas Nawiedzenia naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej obraz ze specjalnym błogosławieństwem jest przekazywany rodzinie. Następnego dnia przed godziną 17.30 prosimy o odniesienie obrazu do kościoła. Zapisy na kolejne dni peregrynacji przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

  7. We wtorek o godz. 11.00 Biskup Toruński Andrzej Suski odprawi Mszę św. dla Zespołu Szkół Salezjańskich, a następnie poświęci nowy gmach szkoły.

  8. Zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia do Sanktuariów Matki Bożej w Częstochowie i  Gidlach w dniu 16 października. Zapisy w biurze parafialnym.

  9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli, a w nim o głosie Episkopatu Polski w sprawie TV TRWAM, wspomnienie o Papieżu Janie Pawle I, o przebudzeniu  w Kościele, jakim był Sobór Watykański II, o cudach za wstawiennictwem błog. Ks. Jerzego Popiełuszki i o wielkim marszu „Obudź się Polsko”.

  10. W ramach ogólnopolskiego programu „Czas na zdrowie”  w poniedziałek  15 października w Zespole Szkół nr 9o godz. 18.00  odbędzie się prelekcja na temat naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych i kręgosłupa. Informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.