XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  14.10.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. Zapraszamy serdecznie  na spektakl poetycko-muzyczny Z modlitwą przez rok dzisiaj o godz. 19.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia naszego kościoła.  W programie wiersze modlitewne Tadeusza Soleckiego i okolicznościowe utwory muzyczne.
  3. Również dzisiaj o godz. 14.30 Msza św. dla dzieci klas III z poświęceniem różańców.
  4. Bóg zapłać za złożone ofiary na kolektę gospodarczą. Trwa wykonywanie dwóch witraży do okien po prawej stronie kościoła. Będą one stylem dostosowane do witraża z Drzewem Życia.
  5. Promieniowanie ojcostwa” – pod takim hasłem obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny dla utalentowanej, ale biednej młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To żywy pomnik Jana Pawła II.
  6. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II  na tzw. Porcie Drzewnym odbywa się odpust z okazji 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II. Jako wspólnota parafialna jesteśmy zaproszeni na Mszę św. odpustową we wtorek 16 października o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. proboszcz, oprawę muzyczną zapewni nasz chór parafialny, a w liturgię włączy się m.in. Domowy Kościół. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że przypada dokładnie w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Szczególną relikwią znajdującą się w tym kościele jest obraz Matki Bożej, który przez prawie cały pontyfikat Jana Pawła II wisiał w prywatnej kaplicy papieskiej. Przed tym wizerunkiem papież spędzał wiele godzin na modlitwie w intencjach Kościoła i świata. Darem naszej parafii dla sanktuarium będą relikwie św. Matki Teresy z Kalkuty.
  7. W najbliższy piątek kolejny wieczór uwielbienia, rozpoczęcie Mszą św. o 18.00 Wieczór poświęcony będzie Matce Bożej.
  8. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 21 października po wieczornej Mszy Św. 
  9. Organizujemy wyjazd do Centrum Modlitwy o Pokój Gwiazdy Niepokalanej Królowej Polski do Niepokalanowa w dniu 3 listopada. Po drodze odwiedzimy miejsce męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki na tamie we Włocławku. Koszt 40 zł, zapisy w biurze parafialnym.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Śladów na Wrzosach.