XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  15.10.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  3. W Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwa całotygodniowy odpust. We wtorek o godz. 12.00 Mszę sw. dla wdów, wdowców i osób samotnych odprawi ks. prob. Wojciech Miszewski.
  4. Kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę w całym Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na misje.
  6. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 78. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce w przyszłą niedzielę 22 października o godz. 13.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
  7. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Zachęcamy, by w tym dniu z całą rodziną uczestniczyć w Mszy św. przyjmując Komunię św. za zmarłych. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli i Nauczyciela Ewangelii.