XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą niedzielę 23 października na godz. 17.00 zapraszamy do kościoła wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na spotkanie modlitewne.

  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które dzisiaj w całym Kościele przeznaczone są na cele misyjne.

  3. W tym tygodniu przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Parafialnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W naszym kościele rozpoczniemy ją w środę po Mszy św. o godz. 18.00 i trwać będzie przez całą dobę, aż do czwartku. Adorację zakończymy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie wg wyznaczonego planu zmienianego każdego roku o 1 godzinę. Mamy nadzieję, że ani przez chwilę nie zabraknie modlących się parafian. Szczególnie liczymy na czuwanie w późnych godzinach nocnych oraz w ciągu dnia. Plan adoracji wywieszony jest w gablotce. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Przed rokiem udało się nam sprostać temu pięknemu zadaniu. Plan adoracji zamieszczony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej.

  4. W najbliższy piątek 28 października przypada 72. rocznica rozpoczęcia masowych egzekucji w lesie na Barbarce. Zapraszamy na Mszę św. przy pomniku ofiar na Barbarce w tym dniu o godz. 17.30. Będzie to uroczystość religijno – patriotyczna organizowana przez  władze Torunia i naszą parafię. Do Miejsca Pamięci i z powrotem będą kursowały specjalne darmowe autobusy. Informacje w gablocie.

  5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie do plebanii w najbliższy piątek 28 października po Mszy św. wieczornej i Różańcu.

  1. Trwa miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty – w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy różańcowej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedzielę nie ma specjalnego nabożeństwa różańcowego, 10 różańca św. odmawiamy po każdej Mszy św. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli w tym roku być na Różańcu.

  2. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w Biurze parafialnym. W wyznaczonym dniu odprawimy za poleconych nam zmarłych wspólną Mszę św. i odmówimy różaniec. Tegoroczne ofiary z wypominków przeznaczone są na spłatę zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami oraz na dalsze prace w naszej parafii.

  3. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, a w nim dokąd zmierza Polska po wyborach, o rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniu Misyjnym i wielkich problemach Kościoła misyjnego, piękny wywiad z piosenkarką Alicją Majewską, jak ogranicza się dzisiaj wolność słowa, o ofensywie partii „przeciwników Boga”, o najnowszej książce o Polakach zamordowanych za pomoc Żydom i piękny dodatek seniora zawierający porady i ciekawe informacje nie tylko dla ludzi w starszym wieku.

  4. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jerzy Piskalski, l. 73, z ul. Miedza, śp. Andrzej Waśniewski, l. 52, z ul. Żytniej. Wieczny odpoczynek…