XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  23.10.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
  2. Zapraszamy na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 83. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Józefa Szamockiego zostanie odprawiona  przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce dzisiaj o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. przy kaplicy.
  3. Również dzisiaj przypada 23 października. O godz. 17.00 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na wspólną modlitwę.
  4. Na stoliku z prasą wyłożone są kalendarze  na rok 2023 poświęcone św. Joannie Beretta Molla z okazji 60. rocznicy śmierci i 100. rocznicy urodzin. Jedna ze stron poświęcona jest kwietniowym uroczystościom w naszym kościele. Cena 10 zł jest ofiarą na findację SOS Pomoc Rodzinom.
  5. W środę 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej czyli 24 godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją w środę po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie z przerwami na Msze św. do godz. 18.00 w czwartek.   Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Zapraszamy zwłaszcza w godzinach nocnych i wczesno porannych. W poprzednich latach udało nam się sprostać temu trudnemu zadaniu i ani przez moment Pan Jezus nie pozostawał sam w kościele. Proponujemy adorację według planu umieszczonego w gablotach, na stronie internetowej parafii i w Nauczycielu Ewangelii.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. 
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela, cena 10 zł oraz październikowy już 400. numer Nauczyciela Ewangelii.