XXX NIEDZIELA ZWYKŁA  24.10.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Urząd Miasta Torunia i nasza parafia zaprasza na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 82. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach podtoruńskiej Barbarki. Msza św. zostanie odprawiona przy pomniku pomordowanych w lesie na Barbarce dzisiaj o godz. 13.00. Nie będzie dzisiaj  Mszy św. w kaplicy.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę misyjną. Jako parafia regularnie wspieramy misjonarzy. 
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30. W niedzielę dziesiątek różańca po każdej Mszy św.
 4. W poniedziałek 25 października o godzinie 18.00 kolejna katecheza dla młodzieży w ramach ,,Kursu Alpha”. 
 5. We wtorek 26 października przypada kolejna rocznica peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej parafii. Każda rocznica tego wydarzenia jest czasem Wieczystej czyli 24 godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją we wtorek po Mszy św. godz. 18.00 i trwać będzie z przerwami na Msze św. do godz. 18.00 w środę.   Serdecznie zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Spróbujmy chociaż przez 1 godzinę być w świątyni na adoracji. Zapraszamy zwłaszcza w godzinach nocnych i wczesno porannych. W poprzednich latach udało nam się sprostać temu trudnemu zadaniu i ani przez moment Pan Jezus nie pozostawał sam w kościele. Proponujemy adorację według planu umieszczonego w gablotach i na stronie internetowej parafii.
 6. Ćwiczenia naszej parafialnej scholki odbywają się w środy o godz. 18.30.
 7. Zapraszamy na kolejny wieczór u Św. Antoniego. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek 29 października o godz. 18.00.
 8. W naszej parafii powstaje kolejny krąg Domowego Kościoła. Zapraszamy małżeństwa do włączenia się do tej wspólnoty. W zakrystii lub drogą e-mailową prosimy o pozostawienie kontaktu osób zainteresowanych. 
 9. Zbliża się miesiąc listopad, czas poświęcony pamięci i modlitwie za zmarłych. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których powierzymy naszej wspólnej modlitwie. Kartki prosimy składać w biurze parafialnym. 
 10. W przyszłą niedzielę Msza św. w kaplicy na Barbarce tradycyjnie o godz. 13.00. Następnie do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. w tym miejscu.
 11. Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Skautów Europy” pragnie wznowić swoją działalność w Toruniu. Dzisiaj w różnych miejscach naszego miasta przedstawiciele harcerzy będą zapraszać do tej wspólnoty.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela.