XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA 27.10.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Zapraszamy na uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające 80. rocznicę zapoczątkowania przez Niemców masowych straceń mieszkańców Torunia w lasach Barbarki. Okolicznościowa Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla zostanie odprawiona przy pomniku upamiętniającym miejsce kaźni w lesie na Barbarce dzisiaj o godz. 13.00. Nie będzie Mszy św. w kaplicy na Barbarce.
 2. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do czwartku o godz. 8.00 i 17.30.
 3. W piątek 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30. 
 4. W sobotę – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym. 
 5. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz w dni powszednie od 17.30 do 18.00. 
 6. Jak w ostatnich latach od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. 
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. 
 8. Okazja do spowiedzi św. z okazji I piątku i uroczystości Wszystkich Świętych dodatkowo w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 10. Dnia 9 listopada o godz.19.00 w Dworze Artusa w Toruniu  Wspólnota Domowego Kościoła organizuje bezalkoholowy Bal Niepodległości. Bilety można kupić w Dworze Artusa.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.