XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA  28.10.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Kończy się  miesiąc październik, czas wspólnego odmawiania różańca w kościele. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy do wtorku o godz. 8.00 i 17.30.
 2. W środę 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.
 3. W czwartek – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym.
 4. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz w dni powszednie dodatkowo od 17.30 do 18.00.
 5. Jak w ostatnich latach od przyszłej niedzieli do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. Wszystkich przynależących do Apostolatu Modlitwy za kapłanów – Margeretka, zapraszamy na wspólną modlitwę w I czwartek na godz. 8.00. W  związku z różańcem za Zmarłych nie będzie wieczornej adoracji do godz. 20.00.
 8. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przypominamy, że warunkiem odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. w tym dniu, spowiedź można odbyć wcześniej. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w piątek od 16.00 do 18.00.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 10. Pod patronatem Ks.Biskupa Andrzeja Suskiego  Dnia 10 listopada o godz.19.00 w Dworze Artusa w Toruniu  Wspólnota Domowego Kościoła organizuje  bezalkoholowy Bal Niepodległości  połączony ze śpiewem pieśni patriotycznych i przedstawieniem artystycznym. Bilety można kupić w Dworze Artusa.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.