XXXI NIEDZIELA  ZWYKŁA 04.11.2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. W dni powszednie, od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 8.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 8.00 śpiewamy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu na porannych Mszach św.  o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
  3. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami  od dzisiaj do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce.
  4. Jeszcze w tym tygodniu do piątku odprawiamy Mszę św. wspólną w intencji zmarłych, których imiona i nazwiska wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. różaniec w ich intencji. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w biurze parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę 11 listopada przeżywać będziemy 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, w sobotę 10 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w naszym kościele. Wystąpi chór parafialny i nasza schola. Rozważać będziemy także krótkie strofy poświęcone Ojczyźnie i patriotyzmowi. Nasz liczny udział w tym wydarzeniu niech będzie znakiem umiłowania naszej Ojczyzny, o której św. Jan Paweł II mówił: Polska to moja ojczyzna, to moja matka… Udekorujmy także nasze domy flagami biało czerwonymi.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszym kościele. W oknach po prawej stronie zamontowaliśmy dwa nowe witraże wykonane w pracowni prof. Andrzeja Kałuckiego, a ukazujące św. Barbarę i Barbarkę oraz kościoły Torunia. W przygotowaniu w tej samej koncepcji witraże po prawej stronie kościoła.
  7. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami prosimy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się przed tygodniem w zbiórkę na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Pakistanie. Zebraliśmy na ten cel 3890 zł i 5 euro.
  9. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy na Mszę Świętą w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów. Zostanie ona odprawiona we wtorek 6 listopada o godz. 18.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego.
  10. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela.