XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy włączyli się w całodobową adorację Najśw. Sakramentu.

 2. Jutro ostatni dzień nabożeństw różańcowych. Zapraszamy dzieci na godz. 17.00, a dorosłych na godz. 18.00.

 3. We wtorek 1 listopada przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca o godz. 14.30.

 4. W środę – 2 listopada przeżywać będziemy dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przez całą oktawę o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym przez cały tydzień.

 5. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00 natomiast w piątek od 16.00 do 18.00.

 7. Wszystkich przynależących do Apostolatu Modlitwy za kapłanów – Margaretka, zapraszamy na wspólną modlitwę w I czwartek na godz. 17:30. Zachęcamy do włączenia się w dzieło modlitwy za kapłanów.

 8. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przypominamy, że warunkiem odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. w tym dniu, spowiedź można odbyć wcześniej.

 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 zapraszamy na Różaniec, a następnie na Mszę św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.

 10. Również w najbliższą sobotę o godz. 15.30 w naszym kościele przeżywać będziemy po raz pierwszy w historii parafii uroczystość święceń diakonatu. Nasz parafianin, p. prof. dr hab. Waldemar Rozenkowski otrzyma te święcenia z rąk biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. rozmowa z kard. Angelo Sodano, jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, artykuły o sensie ludzkiego przemijania, o największym triumfie Polaków, jakim był hołd ruski, wspomnienie o bp. Chrapku.  Dostępny jest także nowy numer Nauczyciela Ewangelii.

 12. W ostatnim czasie odszedł do Pana śp. Alfons Stopiński, l. 78 z ul. Hiacyntowej.
  10 RÓŻAŃCA