XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jeszcze do czwartku o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. wspólną za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencjach odmawiamy różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Za zmarłych zapisanych na kartkach wypominkowych na których nie podano daty modlić się będziemy w czwartek.
  2. W piątek 11 listopada przeżywać będziemy Święto Niepodległości. Mimo iż nie jest to święto obowiązkowe w Kościele zapraszamy na Msze św., które w naszym kościele odprawiać będziemy o godz. 7.00, 9.00, 16.30  i 18.00. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  3. Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie.
  4. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. Wznowiono prace przy wykładaniu granitem schodów od strony biura parafialnego, trwa wykańczanie piwnic pod kaplicą w celu przystosowania ich do spotkań grup parafialnych. Zakończyliśmy także drogę z kostki betonowej na nowej części naszego cmentarza. Bóg zapłać wszystkim za ofiary składane na kolektę oraz za dary imienne składane w kopertach lub wpłacane na parafialne konto.
  5. Przyszła niedziela to także w całym Kościele Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będziemy informować o miejscach, w których trwa prześladowanie chrześcijan, po Mszach św. będzie okazja do wsparcia tych miejsc swoją ofiarą.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. charakterystyka nowego polskiego Parlamentu, o Święcie Niepodległości, dyskusja na temat finansów Kościoła, o przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w Brazylii.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Katarzyński, l. 75, ul. Fasolowa, śp. Alicja Barbara Gniewek, l. 78, ul. Sokola, śp. Wiktoria Leokadia Ciechanowska, l. 89, ul. Bażantowi, śp. Krystyna Barbara Zielińska, l. 61, ul. Zbożowa. Wieczny odpoczynek…