XXXII NIEDZIELA  ZWYKŁA   12.11.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   

  1. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na  kolektę gospodarczą na dalsze inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać także za dary imienne składane w kopertach lub wpłacane na parafialne konto. Wpisujemy je do specjalnej księgi ofiarodawców, która przy różnych okazjach wnoszona jest w procesji z darami ofiarnymi.
  3. Dzisiejsza niedziela to także w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Ze składanych ofiar organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść pomoc tym, którzy cierpią głód, choroby, pozbawieni zostali swoich domów czy też na różny sposób są prześladowani za wiarę. Ofiary na ten cel można składać do koszyków dzisiaj po Mszach św. oraz do skarbony św. Antoniego w ciągu całego tygodnia.
  4. Kolejne bezpłatne porady prawne radców prawnych i aplikantów w najbliższy wtorek 14 listopada od godz. 18.30 w domu parafialnym.
  5. Zapraszamy na spektakl: „O niebie i o chlebie”, który przedstawimy w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Motywy nieba i chleba pojawiające się w literaturze i muzyce, a zwłaszcza ich wzajemny związek, stanowią esencję tego spektaklu. Słowo niebo ma w naszym języku dwa znaczenia: jako kosmos i jako Dom Pana. Podobnie chleb – ten powszedni o który prosimy w Modlitwie Pańskiej jest nieodzowną strawą dla ciała, a ten Niebieski objawia się w cudzie Eucharystii jako Ciało naszego Zbawiciela. Spektakl zaczyna się opowieścią o żniwach i kosmosie, a kończy w miejscu, gdzie Niebiosa spotykają się z Chlebem Anielskim.
  6. W tym tygodniu przypada także III piątek miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
  7. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia informujemy, że nasza parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyła, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 9.00 i będą dostępne w biurze parafialnym.
  8. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela.
  9. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Zbigniew Frydrych, l. 68, ul. Zagonowa, śp. Zofia Maksymowicz, l. 89, ul. Bananowa, śp. Zbigniew Swobodziński, l. 68, ul. Makowa, śp. Janusz Kasela, l. 57, ul. Ugory, śp. Lech Stapf, l. 80, ul. Tulipanowa, śp. Olenia Żuk, l. 57, ul. Słowicza, sp. Kazimierz Sobczak, l. 82, ul. Lniana. Wieczny odpoczynek…