XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzieci klas II wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj o godz. 14.30 na Mszę św. i comiesięczne spotkanie.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą na dalsze inwestycje w naszej parafii. Wznowiono prace przy wykładaniu granitem schodów od strony biura parafialnego, trwa wykańczanie piwnic pod kaplicą w celu przystosowania ich do spotkań grup parafialnych. Zakończyliśmy także drogę z kostki betonowej na nowej części naszego cmentarza. Bóg zapłać także za dary imienne składane w kopertach lub wpłacane na parafialne konto. Wpisujemy je do specjalnej księgi ofiarodawców, która przy różnych okazjach wnoszona jest w procesji z darami ofiarnymi.
  3. Dzisiejsza niedziela to także w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Dzisiaj po Mszach św. będzie okazja do wsparcia tych miejsc swoją ofiarą. Oblicza się, że w ok. 70 krajach świata chrześcijanie są prześladowani ze względu na wyznawaną wiarę. W tym roku wspieramy Sudan Południowy, gdzie 11 mln ludzi cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Ze składanych ofiar organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść pomoc tym, którzy cierpią głód, choroby, pozbawieni zostali swoich domów czy też na różny sposób są prześladowani za wiarę.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
  5. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.30 następnie na spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim m. in. o trudnej sytuacji Kościoła w Sudanie, o pomniku ludzi, którzy zginęli podczas wypadków, rozmowa z bp. Polakiem, o tym, by zamiast walki z krzyżem podjąć walkę z kryzysem i bardzo interesujące wywiady o tym, że w uratowanie samolotu lądującego awaryjnie w Warszawie włączyli się wszyscy święci.