XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.11.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Po Mszy św. do koszyków można złożyć swój dar na ten cel.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą przeznaczone na kolejne inwestycje parafialne. W planach pielęgnacyjne przycięcie gałęzi drzew na naszym cmentarzu. Planujemy także wybudowanie kolumbarium.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00. 
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie formacyjne również dzisiaj. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 13.30.
  5. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we wtorek 15 listopada o godz. 19.00 w plebanii.
  6. Na kolejny Wieczór Uwielbienia zapraszamy w najbliższy piątek o godz. 18.00. Rozpoczęcie Mszą św. następnie adoracja Najśw. Sakramentu
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy opłatki wigilijne.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższego Seminarium Duchownego. 
  9. Podczas trwania pandemii koronawirusa zakończyły się kadencje naszych rad parafialnych: duszpasterskiej i gospodarczej. Okres ten zmienił także realia życia parafialnego, dlatego jednym z najpilniejszych zadań jakie powinniśmy podjąć jest powołanie nowych rad. Chcemy, aby nastąpiło to w najbliższych tygodniach i w adwencie odbyło się pierwsze spotkanie. Do rady duszpasterskiej pragniemy tradycyjnie powołać liderów naszych wspólnot lub ich przedstawicieli. Prosimy członków grup parafialnych o wyznaczenie jednej osoby do rady. Również można składać propozycje osób, które w swojej trosce chciałyby służyć swoją radą i w ten sposób mieć wpływ na życie parafialne.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.