XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA   19.11.2017

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Komunikat w sprawie kanonicznego objęcia diecezji przez nowego Biskupa Toruńskiego i jego ingresu do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu

  1. Biskup Wiesław Śmigiel przejmie kanonicznie diecezję toruńską jako jej biskup diecezjalny w dniu 8 grudnia br., o godz. 17.00, w bazylice katedralnej Św. Janów w Toruniu. Do obecności zobowiązani są członkowie Kolegium Konsultorów. Natomiast bardzo wskazana jest obecność kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zwłaszcza z parafii toruńskich i parafii podmiejskich Torunia.
  2. Uroczysty ingres nowego Biskupa Toruńskiego do bazyliki katedralnej Św. Janów w Toruniu nastąpi w dniu 10 grudnia br. (niedziela), o godz. 12.00. W ingresie, wraz z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce i przedstawicielami Episkopatu Polski, uczestniczą kapłani i delegacje parafii całej diecezji. Należy wcześniej tak zaplanować i ogłosić wiernym program niedzielnych Mszy św. w parafiach, by umożliwić wszystkim uczestnictwo w ingresie.
  3. W dniu 9 grudnia br. o godzinie 18.00 w kościele p.w. Ducha Świętego w Toruniu (O.O. Jezuici) rozpocznie się modlitewne czuwanie młodzieży. Natomiast w dniach kanonicznego objęcia diecezji oraz ingresu zalecana jest w kościołach diecezji toruńskiej szczególna modlitwa w intencjach nowego biskupa diecezjalnego. W dniu ingresu,  o godz. 12.00, odezwą się dzwony kościołów diecezji toruńskiej.

      + Andrzej Suski

Administrator Apostolski Diecezji Toruńskiej

 

  1. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia informujemy, że nasza parafia nikogo nie upoważniła i nie wysyła, aby w jej imieniu roznosić opłatki i zbierać jakiekolwiek fundusze. W naszym kościele opłatki wigilijne poświęcimy w przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 9.00 i będą dostępne w biurze parafialnym.
  2. W najbliższy czwartek przypada 23 dzień miesiąca listopada. Czcicieli Św. Ojca Pio zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolski projekt pt. Szlachetna Paczka. Wolontariusze już spotkali się z rodzinami potrzebującymi pomocy w ich domach, zdiagnozowali sytuację i włączyli do projektu. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymają pomoc ze strony darczyńców. Zachęcamy do włączenia się w Paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin.  Możemy zaprosić do wspólnej pomocy rodzinę, znajomych instytucje. Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl jest otwarta baza z historiami rodzin.
  4. Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” z Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje pod hasłem „Gdy oczekiwanie na dziecko boli…”dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w dniach 9-10 grudnia w Przysieku. Szczegóły na stronie internetowej www.gdyczekanieboli.pl oraz na plakacie w gablocie.
  5. Zapraszamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer tygodnika Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.