Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży

” To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia”

/ Paul Thirty Holbach /

Kościół to wspólnota. Wspólnota to miłość. Miłość to troska o innych. Każdy z nas napotyka na swej drodze chwile szczęścia, radości, zwątpienia, nudy… Aby w pełni przeżyć te różnorakie emocje potrzebny jest drugi człowiek.

W trosce o wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się czegoś nowego, rozwijać swoje zainteresowania, ciekawie spędzić wolny czas, „zabić” nudę, a także poznać wielu ciekawych ludzi, nasza parafia oferuje różne, ciekawe, nieodpłatne zajęcia.

1. Zajęcia języka angielskiego, które obejmują zagadnienia specjalnie dostosowane do potrzeb uczęszczających na nie dzieci. Stanowią one idealne uzupełnienie materiału poznanego na lekcjach w szkole. Miła atmosfera sprzyja przełamywaniu barier w posługiwaniu się językiem. Zajęcia odbywają się w piątki w Domu Parafialnym, według poniższego harmonogramu:
godz. 14.00 – klasa IV
godz. 15.00 – klasa V
godz. 16.00 – klasa VI

2. Zajęcia plastyczne pod hasłem ” Patrzę inaczej, czyli sztuka dla najmłodszych”, które adresowane są do uczniów klas I – IV. Służą one rozwijaniu zainteresowań, uzdolnień i wyobraźni dzieci, a także poznaniu różnorakich technik plastycznych. Są sposobem na dobrą zabawę i pokonywanie nudy. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 14.00 – 16.00 w pomieszczeniach świetlicy Antoninek.

3. Zajęcia teatralne, które pozwolą przeżyć coś interesującego, spędzić twórczo czas i spotkać się z ciekawymi ludźmi. Zapraszamy na nie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów – tych pełnych zapału i tych trochę zrezygnowanych. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.

4. Propozycje dla maturzystów:
Język polski – sobota, godz. 9.00. Zajęcia prowadzi pani mgr Bożena Szudy.
Język angielski – sobota, godz.12. Zajęcia prowadzi pani mgr Daria Wierzchowska.
Język niemiecki – w przygotowaniu

Zajęcia odbywają się w Domu Parafialym.

Serdecznie zapraszamy