ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 27.05.2012

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w   naszej parafii kończy praktykę duszpasterską ks. diakon Michał Kossowski. Mszę śp. poprymicyjną ks. Michał odprawi w naszym kościele 19 czerwca. Księdzu Diakonowi dziękujemy za ofiarną pracę wśród nas.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym tygodniu wsparli nasze inwestycje związane z konsekracją kościoła, przekazując swoje ofiary w kopertach i na parafialne konto. Kończymy konserwację ławek. Wkrótce zostanie zamontowana iluminacja świetlna krzyża oraz prospekt organowy. W przykościelnym ogrodzie zostały zasadzone kolejne rośliny oraz zamontowano automatyczne nawodnienie.
 3. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 przy kaplicy Matki Bożej przed kościołem. Dzisiaj nabożeństwo majowe dla wszystkich chętnych o godz. 19.00.
 4. Miłośników muzyki organowej zapraszamy na dyplomowy koncert organowy Szymona Borkowskiego we wtorek 29 maja o godz. 15.30 w kościele.
 5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pierwsze spotkanie dziewczynek, które pragną sypać kwiaty w czasie procesji w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I Piątek i I Sobotę miesiąca.
 7. W Pierwszy Piątek Miesiąca zapraszamy na dodatkową Mszę św., którą odprawimy o godz. 16.30.  W tym dniu okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 8. W I sobotę miesiąca tradycyjnie o godz. 8.00 odmówimy różaniec, o godz. 8.30 Msza św. a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 9. Wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa i planujących zawrzeć ten sakrament w najbliższych latach, a nie ukończyli Kursu Przedmałżeńskiego zapraszamy na weekendowy przyspieszony Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 17.00. Spotkania w sobotę i niedzielę od godz. 9.00.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanego w dniach 25-27 czerwca. Koszt 350 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 11. Prosimy Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na wypoczynek w Jantarze do odbioru Kart kwalifikacyjnych. Karty można odbierać dzisiaj w zakrystii po Mszy Świętej a w tygodniu w biurze parafialnym. Wypełnione dokumenty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 10 czerwca u ks. Rafała.
 12.  Już po raz XVIII w parku na Bydgoskim Przedmieściu  w najbliższa sobotę 2 czerwca odbędzie się  Dzień Dziecka pn. MICHAYLAND.  Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Michała na Rybakach o godz. 9.00.
 13. Pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” ulicami Starego Miasta Torunia w przyszłą niedzielę 3 czerwca przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy całe rodziny.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy m.in. list Benedykta XVI do rodzin, o duchowej sylwetce kard. Stefana Wyszyńskiego, o kryzysie współczesnych mediów, o niezwykłym maryjnym sanktuarium w Gidlach i o najbardziej brutalnych miejscach zbrodni komunistycznych w Polsce. Dostępny jest także kolejny numer Posłańca św. Antoniego.