ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 12.06.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na spłatę zobowiązań związanych z ostatnimi inwestycjami. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich składających swoje imienne dary w kopertach i na parafialne konto. Dzięki zrozumieniu i życzliwości naszych Parafian udało się w ostatnim czasie wykonać bardzo wiele prac.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli przygotowania naszego festynu. Zwłaszcza dziękujemy p. Adamowi Jakubowskiemu za ogrom pracy, poświęcenie i koordynację wszystkich działań festynowych.
  3. Dzisiaj o godz. 18.00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie z Postulatorem Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II ks. prał. Sławomirem Oderem. Będzie można nabyć książkę jego autorstwa: „Dlatego święty”. Będzie to okazja do zapoznania się z mniej znanymi faktami z życia Papieża.
  4. Jutro przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii. Honorowym gościem odpustu jest ks. prałat Sławomir Oder, od 25 lat pracujący w Rzymie, Postulator Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Będzie to jednocześnie nasze parafialne dziękczynienie za Beatyfikację Papieża Polaka. O godz. 18.00 przewodniczyć będzie Sumie Odpustowej w naszym kościele oraz poświęci granitowy  pomnik św. Antoniego, który otrzymaliśmy z okazji tegorocznego Odpustu, jako dar od jednej z rodzin naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian.
  5. Jutro 13 czerwca, to kolejny dzień fatimski. Nie będzie w tym dniu specjalnej procesji fatimskiej natomiast o godz. 17.30  przed uroczystością odpustową odmówimy w kościele wspólny różaniec.
  6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Z tej okazji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Na pierwsze spotkanie i próbę zapraszamy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.
  7. W sobotę 18 czerwca o godz. 10.00 w kościele Miłosierdzia Bożego ks. bp Andrzej Suski udzieli święceń kapłańskich. Wśród neoprezbiterów będzie ks. Michał Paluch, który przez ostatni rok odbywał wśród nas praktykę duszpasterską.
  8. Pragniemy, jak co roku  zorganizować kolonie letnie dla najbiedniejszych dzieci naszej parafii. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych wolontariusze Akcji Katolickiej będą zbierać ofiary na ten cel.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o pielgrzymce Benedykta XVI do Chorwacji, o medycynie na granicy życia i śmierci, uwagi Kongregacji Doktryny Wiary na temat projektów legalizacji związków między osobami homoseksualnymi oraz piękny fotoreportaż z pierwszego w Toruniu Marszu dla Życia i Rodziny. Ukazał się także kolejny numer Śladów na Wrzosach, w których m. in. możemy się zapoznać z osobą gościa naszego tegorocznego odpustu ks. Sławomirem Oderem. Polecamy również kalendarz ścienny z pomnikami Jana Pawła II. Wśród nich jest również nasz pomnik Błogosławieni Miłosierni. Cena kalendarza 3 zł.
  10. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Marianna Łukasiak l. 83 z ul. Konwaliowej, śp. Marianna Bitner, l. 82, z ul. Astrowej i śp. Marek Modrzejewski l. 53 z ul. Jastrzębiej. Wieczny odpoczynek…